Seminārs Ha - Tha joga. Spēks un lokanība!
7.un 9. maijā 11:00 – 17:00 ( tējas pauzes laika pārrunas un atbildes uz jautājumiem)
Kakla-krūšu mugurkaula izlikuma un ielikuma novirze no normas uz kakla-krūšu kifozes puse.
Īsta kifoza atšķirība no kifotiskas stājas, saistībā ar muskulatūras vājumu. Šajā gadījumā mugurkauls iztaisnojas, ja apguļas uz cietas virsmas. Vis biežāk patoloģiska kifoze sastopama puikām no 10 līdz 16 gadu vecumam, intensīvas augšanas periodā, bet var arī izveidoties pieaugušiem, un gadu veciem cilvēkiem. Paša sākuma izliekuma pastiprināšana ir redzama tikai speciālistiem apskates laikā, bet vēlāk kļūst redzams arī apkārtējiem un pašam bērnam. Mugura izskatās kupraina un vāja. Pleci rotējas uz priekšu, krūškurvis ielikts. Kompensatori piestiprinās jostas daļas lordoze.
Pakāpeniski veidojas stabilas muskuļu spazmas. Sāk sāpēt mugura, sāpes var būt dažādas (durošas, asas dedzinošas, ap krūškurvi, pastiprināties ieelpas laika. Krūšu kifoze ir bīstama ar to ka, ja viņa ir strauji progresējoša, tad samazinās krūškurvja apjoms, deformējas mugurkaula skriemeļi, sākas disku deģeneratīvas izmaiņas, veidojas disku trūces. Pasliktinās iekšēju orgānu darbība (sirds, plaušu, kuņģa un aknu). Tādejādi paaugstinās plaušu infekciju risks, holecistīta un duodenita tajā skaitā. Kifoza dēļ ceļu locītavās sākas kompensatora pariatliekšana, kas var aizvest līdz saišu aparāta sasprindzinājumam un skrimšļu audu deģenerativām izmaiņām.
Pareiza darbība pie muguras izliekuma. Kas ir svarīgi un kas ir atļauts.
Kakla - krūšu kifozes zona. Asanu un vinjasu moduļa sastādīšana darbībai ar kaklu un plecu locītavām. Muguras izlikšanas kompensācija – asanu modulis, prakses pabeigšanai.
|